نقشه سفر مشتری

نقشه سفر مشتری

هدف از تهیه نقشه سفر مشتری قرار دادن نیازهای کاربران در مرکز توجه کارکنان سازمان است.

نقشه سفر مشتری به شما کمک می کند تا داستان برند خود را مطرح کرده و برای مشتریان خود تجربه سازی کنید. به کمک این نقشه می توانید نگرانی ها و تجربه های مشتریان خود را منعکس کنید.

در این نقشه، داستان تجربه مشتری از نقطه آغازین تماس تا فرآیند ایجاد مشارکت و ایجاد ارتباط طولانی مدت با برند بیان می شود.

داستان بهترین نوع محتوا است و داستان پردازی به خوبی می تواند مشارکت و درگیر شدن مخاطبان را جلب کند. نقشه سفر مشتری بهترین ابزار برای کمک به داستان پردازی در کسب و کارها است.

کلیه مراحل، شرایط و حالات احساسی مشتری در زمان تعامل با یک سازمان در نقشه سفر مشتری مورد بررسی قرار می گیرد. احساسات کاربران، انگیزه های آنان، نیازها و سوالاتی که در هر بخش از نقاط تماس با سازمان ممکن است با آن مواجه شوند در این نقشه ترسیم می گردد.

این نقشه به بازاریابان و طراحان کمک می کند تا دریابند که کاربران از کجا آمده و به دنبال کسب چه ارزشی هستند. با دانستن این موارد به خوبی می توان تجربه کاربران را ارتقاء بخشید.

محتواگرافی به شما کمک می کند تا نقشه سفر مشتری خود را ترسیم کنید.

این نقشه، به شما کمک می کند تا خلاء های موجود در فرآیند تجربه کاربری به خوبی تشخیص داده شده و برای آن ها راه حلی ارائه شود. در واقع این نقشه در حفظ ارتباطات یکپارچه بازاریابی (IMC) در کسب و کارها بسیار کمک کننده است.

فرآیندی که برای تهیه نقشه سفر مشتری در محتواگرافی به کار گرفته می شود، شامل:
۱- تحقیق در مورد مشتریان یا استفاده از داده های اخیر سازمان در مورد آن ها
۲- تحلیل رفتار آنلاین مشتریان
۳- ارزیابی نحوه درک برند توسط کاربران (Brand Perception)
۴- مصاحبه با مشتریان
۵- ارزیابی شبکه های اجتماعی
۶- ترسیم نقشه سفر مشتری

محتواگرافی به شما کمک می کند تا نقشه سفر مشتری را برای برند خود طراحی کرده و به خوبی مشتریان خود را بشناسید تا بتوانید بهترین محتوای ممکن را برای آن ها تولید کنید. این نقشه در قالب اینفوگرافیک، استوری بورد یا ویدیو به نمایش در می آید.

برای آشنایی بیشتر با بازاریابی محتوا می توانید این مطلب را در بلاگ محتوا گرافی مطالعه کنید.