تولید محتوا

تولید محتوا

به کار بردن محتوا در بخش های مختلف فرآیندهای بازاریابـی سبـب می شود تا فرصت های بیشـماری برای فروش، همکاری، افزایش تعداد مراجع کنندگان یا از بین بردن موانع اعتمادی در فرآیند فروش فراهم شود.


محتواگرافی با تولید محتوا به شما کمک می کنند تا:
۱- آگاهی ایجاد کنید Build Awareness
۲- اعتماد و اعتبار ایجاد کنید Establish Credibility and Trust
۳- تجربه و مهارت خود را به اشتراک بگذارید Share your expertise

تولید محتوایی عالی واقعاً کار سختی است. محتوایی که کیفیت بالایی داشته و برای اطلاع رسانی مورد استفاده قرار گیرد و یا با توجه به اهداف تعیین شده برای برند، مخاطبان را سرگرم کند و در عین حال به صورت منظمی تهیه شود واقعاً زمان بر است.


تیم نویسندگان، ویرایشگران و طراحان محتواگرافی، محتوایی را برای شما تهیه می کنند که به خوبی مخاطبان را درگیر کرده و بر آن ها تأثیر گذارد. در عین حال به شکل گیری تصویر ذهنی آن ها از برند شما کمک کند.


محتواگرافی برای تولید محتوا، در قالب استراتژی محتوا، کسب و کار شما را بررسی کرده، مخاطبان تان را به دقت مطالعه می کند و مطالب جذابی را برای آن ها طراحی کرده و هماهنگ با اصول پایه ای بازاریابی منتشر می کند. تجربه های منحصر به فرد کسب و کار شما با دنیا در این قالب به اشتراک گذاشته خواهد شد تا مخاطبانی خاص را جذب کرده و هدف های کسب و کاری خود را کسب کنید.


داستان منحصر به فرد برند شما را که می تواند جایگاه مناسبی در ذهن مخاطبان برای تان به وجود بیاورد را تهیه خواهیم کرد تا آن را به اطلاع مخاطبان خود برسانید.


تولید محتوا بر اساس هدف های در نظر گرفته شده در استراتژی محتوا انجام می شود. با استفاده از ماتریس Keyword Benefit Matrix، محتواها الویت بندی شده و بهترین محتوا برای هر کلید واژه تولید خواهد شد.


پیام برند در قالب محتواهای مختلف به ساده ترین شکل ممکن بیان می شود. این محتوا متمایز بوده تا بتواند در دنیای اشباع شده از پیام های امروز، مخاطب خود را پیدا کند.


انواع محتوایی که در این مرحله تولید می شود شامل:
‍۱- محتوای تعاملی که درشبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد
۲- اسلایدها و ارائه ها
۲- متن که در قالب محتوای وب سایت، بلاگ، کاتالوگ، گزارش های مختلف از جمله گزارش کسب و کار Business Report و …. ارائه می شود
۴- راهنماها
۵- اینفوگرافی
۶- عکس
۷- انیمیشن
۸- ویدیو (موشن گرافی، استاپ موشن و ….)
۹- صوتی (پادکست و …)

بر اساس نوع محتوا، بهترین فراخوان برای عمل (Call to Action) برای آن در نظر گرفته خواهد شد تا میزان اثربخشی آن را افزایش دهد.

محتوای تولیدی در محتواگرافی در قالب تقویم محتوایی در نظر گرفته شده و بر اساس الویت در کانال های مورد نظر منتشر می شود. پس از انتشار، عملکرد محتوا بر اساس معیارهای خاصی اندازه گیری شده و ارزیابی می گردد تا میزان موفقیت کمپین محتوایی و میزان دست یابی به اهداف تعیین شود. این ارزیابی به برند شما در شناخت بهتر مخاطبان خود، برنامه ریزی برای کمپین های بعدی و بهینه سازی محتوا کمک می کند.

 

 

 

 

برای آشنایی بیشتر با بازاریابی محتوا می توانید این مطلب را در بلاگ محتوا گرافی مطالعه کنید.